Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 като гост в мач от групата между 7-о и 10-о място от плейофите.

Ключова за развитието на двубоя се оказа 34-ата минута. Тогава съдията Георги Иванов и ВАР арбитърът Кристиана Гутева подминаха спорно положение за дузпа в полза на "червените", а секунди по-късно Росен Божинов бе изгонен с директен червен картон.

Преди това пък в 22 минута Тони Тасев пропусна дузпа, но това не попречи на "белите" да стигнат до успеха.

В 42-ата минута Славия откри резултата с гол на Денислав Александров, а Тасев се реваншира за пропуска си от бялата точка с попадение 20 минути след началото на второто полувреме. През втората част футболистите на Загорчич можеха да спечелят и далеч по-убедително, но гредата и няколко отлини спасявания на Маринов ги лишеха от още попадения.

С победата Славия събра 40 точки и се приближи на 5 от ЦСКА 1948, който заема 7-ото място преди двубоя между Ботев Пловдив и Арда. В следващия кръг е ключовият двубой между Славия и "канарчетата" в битката за евробаража.