Славия спечели изключително важна победа с 2:1 срещу Левски в най-старото столично дерби на българския футбол. На стадион "Александър Шаламанов" двата тима изиграха изключително нервен мач от 13-ия кръг, който не мина без инциденти на терена и по трибуните.

Показателен е фактът, че треньорът на Славия Златомир Загорчич се видя принуден да направи 3 принудителни смени заради тежки контузии на негови играчи.

Още в началните минути Ахмед Ахмедов получи травма на корема, а малко след това Тони Тасев се оказа с разбита глава след сблъсък с Филип Кръстев. Лекарският щаб на домакините бинтова главата на пострадалия, но все пак бе преценено, че е опасно той да остане на терена и също бе заменен.

Така още до 17-ата минута Славия загуби двама от основните си играчи, а излизането на Тасев бе съпътствано и от напрежение по трибуните. Телевизионните камери ясно показаха как запалянко на Левски замерва играча с камъни, но в крайна сметка хулиганската му изцепка остана без последствия.

В 29-ата минута обаче домакините най-накрая имаха повод за радост, след като Галин Иванов порази вратата на Левски за 1:0. Халфът пое топката извън наказателното поле и с много хубав изстрел матира вратаря на "сините" Андреев.

Най-спорното положение в мача пък дойде в началото на втората част, когато Ивелин Попов успя да добута топката във вратата на Славия. Изравнителното попадение обаче не бе зачетено, тъй като след консултация с VAR се видя, че нападателят на Левски е в засада.

БТА

Черната серия с контузиите за Славия обаче не спря и в 64-ата минута трети играч напусна с тежка травма. Еркан Томбак се приземи лошо на тревата след единоборство във въздуха и счупи ръката си.

Точка на спора в мача пък сложи Нгуена, който в 71 минута успя да засече отлично подаване по земя и удвои преднината на Славия за 2:0.

До края на редовното време играчите на Левски опитаха всичко, но вратарят на домакините Светослав Вуцов се отличи с много добри спасявания. Гостите обаче все пак успяха да стигнат до гол, но чак в 93-ата минута чрез Марин Петков, а време за нещо повече в мача нямаше.

Така Славия взе важни 3 точки, с които изпревари Левски в класирането. След този двубой "белите" са пред днешния си съперник в класирането - двата тима са пети и шести с равен брой точки (по 24), но "сините" имат и мач по-малко.