Бетис стартира идеално в испанското първенство, улеснен от две ранни случки в първото полувреме на домакинството срещу Елче. Носителят на Купата на краля спечели с 3:0 и показа ясно, че ще е претендент поне за европейско място, ако не и за топ 4.

Началото на мача бе възможно най-лошото за гостите които останаха с 10 души в 16-ата минута. Борха Иглесиас проби през центъра и Джон Нванкво го спря с нарушение точно преди границата на наказателното поле. Фаулът бе отвън, но наказанието - ясно, директно изгонване на бранителя.

Елче и с 10 играчи стабилизира кораба и чакаше края на първото полувреме, когато дойде втората ситуация, практически решила мача. Опитният чилийски национал Енцо Роко тръгна за една изчистена топка на десния фланг на отбраната и я остави да се движи по линиията на тъча, убеден, че ще излезе от игра.

ВИЖТЕ КУРИОЗНАТА СИТУАЦИЯ И РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Тя обаче реши да си прави шеги със законите на физиката и си се търкаляше по бялата линия, докато Набил Фекир не се намеси и не я грабна, оставайки Роко в пълно недоумение. Френският плеймейкър напредна в наказателното поле и даде на празна врата пас на Хуанми - 1:0.

Нататък нещата бяха ясни - още един гол на същия Хуанми, плюс един на Иглесиас (и в двата случая - с водеща роля пак на Фекир).

Три попадения, три точки и перфектен старт за Бетис.

Отборът Севиля зарадва пълните трибуни на "Бенито Вилямарин", където и този сезон се очаква с еуфория. "Зелено-белите" разпродадоха 51 хиляди абонаментни карти за 60-хилядната арена и чакат още по-добро представяне от тима на Мануел Пелегрини.

Той завърши пети миналия сезон (на 5 т. от зона "Шампионска лига") и взе Купата на краля.