Челси допусна два гола от отбор с 10 души, за да завърши 2:2 срещу опашкаря Бърнли на "Стамфорд Бридж". Срещата бе от 29-ия кръг на Висшата лига.

Това беше една от най-големите издънки на "сините" под ръководството на Маурисио Почетино, макар от началото на сезона да има не малко мачове с такава кандидатура.

Всичко изглеждаше перфектно за лондончани след спорна дузпа в тяхна полза, реализирана от Коул Палмър в 44-ата минута. В ситуацията Лоренц Асиньон от гостите получи втори жълт картон, след като сложи ръката си на тяло на Михайло Мудрик.

В началото на втората част Бърнли изравни с попадение на Джош Кълън, а в 78-ата Палъм реализира второ попадение за Челси и победата изглеждаше сигурна. Три минути по-късно обаче Дара О'Шей след гол при центриране от ъглов удар вкара за 2:2. Малко преди края и двата тима пропуснаха да вземат победата, като Бърнли дори удари греда.

Така Челси е с 39 точки на 11-ото място в класирането, докато тимът на Венсан Компани, който също получи червен картон в мача, е предпоследен със 17 точки, на пет от спасителния бряг.

Тотнъм също беше близо до издънка срещу опашкар, но успя да направи обрат за 2:1 над Лутън на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".

Тахит Чонг откри за гостите още в третата минута, като последваха уникални пропуски на Тотнъм. Все пак в 51-ата минута Иса Каборе си вкара автогол за 1:1, а в 86-ата капитанът на "шпорите" Хюн-Мин Сон донесе победата.

Така отборът на Анге Постекоглу събра 56 точки и поне за няколко часа изпревари Астън Вила за четвъртото място. Лутън е 18-и с 22 точки, колкото има и 17-ият Нотингам Форест.