ЦСКА спечели столичното дерби срещу Локомотив (София) в квартал "Надежда" с 1:0 в среща от 26-ия кръг на efbet Лига.

"Червените" спечелиха на този стадион за първи път от 2011 година, като бяха влезли в негативна серия в тези мачове, но днес заслужиха победата с попадение на Джонатан Линдсет през първото полувреме. Освен всичко отборът на Нестор Ел Маестро продължава да играе много силно в защита, като в последните седем мача има само два допуснати гола.

По този начин събраха 57 точки и задържаха пасива от три спрямо лидера Лудогорец. За "железничарите" загубата беше трета поредна и тимът на Данило Дончич е 13-и с 25 точки, колкото има и 14-ият Пирин.

ЦСКА започна много офанзивно мача и можеше да поведе в десетата минута, когато Фернандо Каранга върна топката към Марселиньо Кареасо, а неговият силен удар бе отразен от вратаря Жарко Истатков.

Снимка: БТА

Гостите откриха резултата в 16-ата минута, като попадението реализира норвежецът Джонатан Линдсет. Халфът беше изведен от Емануел Шакич и веднага отклони топката към Каранга. Бразилецът отправи удар, който беше блокиран, но кълбото се върна в Линдсет и той от изгодна позиция не сгреши за 1:0.

Най-добрият шанс за Локото дойде след половин час игра, когато Карлос Франса излезе сам срещу Густаво Бусато и опита да го прехвърли технично, но стражът внимаваше и спаси.

Последваха серия от жълти картони за "армейците", като сред тях бе и такъв за Амос Юга. Деветият картон за капитана означава, че той ще пропусне възловите мачове с Локомотив Пловдив и Левски.

През втората част интересните ситуации продължиха. В 52-ата минута ЦСКА се размина с втори гол, като Шакич получи извеждащ пас от Юга, а последвалият удар бе спасен от Истатков.

Снимка: БТА

В 68-ата минута и Матиас Фаетон направи пропуск, като неговият шут бе покрай вратата.

Три след това Густаво Бусато трябваше да се намесва на другата врата след хубав удар на резервата Улрих Маи. Последва и още един пропуск на Франса, когато той отново бе изведен зад защитата, но ударът му към далечния ъгъл прелетя встрани.

В последните минути ЦСКА натисна и имаше супер шансове за втори гол. Фернандо Каранга удари две греди, като при първата с глава бе в положение на засада след пас на Линдсет. При втората стреля по земя с левия крак и нацели страничния стълб. Между тези две ситуации Станислав Шопов видя как негов удар бива прекрасно спасен от Истатков.