Пирин победи Етър с 2:1 в първа среща от 25-ия кръг на efbet Лига, която се игра в Благоевград.

"Орлетата" стигнаха до успеха с късен гол на 18-годишния Мартин Георгиев, като трябваше да правят пълен обрат в срещата, но я спечелиха заслужено.

По този начин хората на Олександър Бабич записаха пети пореден мач без загуба и събраха актив от 25 точки, като засега остават на 14-ата позиция в таблицата.

Етър на Светослав Петров продължава да губи, като това беше 20-о поражение от началото на сезона. Великотърновци са безнадеждно последни с актив от 10 точки.

Те поведоха в резултата още в 11-ата минута, когато точен бе Йоахим Гонзалес. Белгиецът вкара със хубав удар по земя от далечна дистанция.

В 24-ата минута Пирин възстанови равенството, след като Андрей Йорданов центрира по земя от левия фланг и топката стигна на далечната греда за Иван Тасев, който не сбърка за 1:1.

Малко след това нападателят на домакините Юго Комано излезе сам срещу вратаря, но Мартин Величков спаси удара му по прекрасен начин. В края на полувремето стражът направи още едно впечатляващо спасяване. Болярите също изпсунаха изгоден шанс за попадение.

В началото на втората част стражът на домакините Максим Ковальов също спаси след хубав удар на Иван Василев от границата на наказателното поле.

В 55-ата минута Пирин имаше основателно претенции за дузпа за нарушение срещу Данило Полонски от страна на Килиан Гюсъм, но такава изненадващо не бе отсъдена.

Все пак късметът се усмихна на Пирин две минути преди края на редовното време. В контраатака топката стигна до Комано и той подаде по земя, а след това младата резерва Мартин Георгиев се разписа и донесе победата на своите.