Астън Вила и Ливърпул изиграха екшън мач, достоен за сценарий за Холивуд, като крайният резултат в Бирмингам бе 3:3.

Срещата от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига можеше да завърши по всевъзможен начин заради безброй голови положения. Мърсисайдци, в последната си визита с Юрген Клоп, могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като до 85-ата минута водеха с 3:1. След това допуснаха изравняване.

Всичко се случи пред холивудската легенда Том Ханкс, който е нескрит фен на Астън Вила. Великият актьор едва ли е ставал свидетел на по-вълнуващ мач на своите любимци, макар и пълният обрат да не бе осъществен. А реална възможност за това имаше.

С тази точка отборът на Унай Емери до голяма степен си гарантира четвъртото място и участието в Шампионска лига през следващия сезон. За да не се случи утре Тотнъм трябва задължително да победи Манчестър Сити и Шефийлд Юнайтед след това, а бирмингамци да не победят Кристъл Палас. За Ливърпул сезонът се доиграва и тимът на Юрген Клоп е сигурен трети засега със 79 точки. В последния кръг мърсисайдци приемат Уулвърхямптън в опит да постигнат последна победа №299 с Клоп начело.

Снимка: AP/БТА

Гостите днес поведоха още във втората минута по куриозен начин. Световният шампион Емилиано Мартинес си вкара нелеп автогол, след като бе изненадан от рикошет в свой съотборник. Намесата на вратаря обаче меко казано не отговаряше на класата му.

В 12-ата минута Вила изравни със силен шут по земя на Юри Тилеманс, но в 23-ата Ливърпул си върна аванса с гол на Коуди Гакпо от лесна позиция след подаване на Джо Гомес. Последваха куп пропуски и двата отбора се оттеглиха на почивката при този резултат. Един от пропуските на Вила беше изумителен, като нападателят Оли Уоткинс не успя да вкара на празна врата от почти нулева дистанция.

Головото шоу продължи в самото начало на втората част, когато Хари Елиът центрира и младият защитник Джарел Куанса вкара красиво с глава в далечния ъгъл за 3:1.

Последваха първо много пропуски на мърсисайдци, а след това и на съперникът им, както и няколко отменени гола с ВАР. Вила обаче не се отказа и стигна до гол в 85-ата минута за 2:3 чрез влезлият в 79-ата Джон Дуран. Той се възползва от грешка на Алексис Мак'Алистън и прати топката в ъгъла на Алисон.

Само три минути по-късно Дуран вкара отново, като тук късметът определено им се усмихна. Удар на Муса Диаби рикошира в крака на Дуран и заблуди Алисон, а топката влетя в мрежата за 3:3. В края бирмингамци имаха златен шанс да вкарат за 4:3, но вратарят на гостите се прояви блестящо.