Битката на дъното в efbet Лига става все по-интересна, а за това основна роля има отборът на Ботев (Враца).

Врачани победиха на своя "Христо Ботев" гостуващия Хебър с 1:0, като това беше вторият им пореден успех след отделянето на долната шестица. Преди две седмици отборът на Христо Янев спечели и срещу Пирин.

Така Ботев вече има 28 точки и макар да остава предпоследен в класирането и в зоната на директно изпадащите, е само на две точки от Пирин и днешния си съперник Хебър.

Победното попадение срещу отбора на Любослав Пенев реализира Марко Мажуга в 33-ата минута след подаване на Клери Сербер.

Асистентът на гола пък беше изгонен в 85-ата минута с втори жълт картон за ненужен фаул в половината на противника.

В оставащите три кръга Ботев ще ще гостува на Локомотив София и Етър, и ще домакинства на Берое. Хебър пък приема Берое и Етър, и е гост на Пирин.