Тотнъм разби с 4:0 като гост Кристъл Палас в английската Висша лига и разтури временно облаците от критики над тима и мениджъра Антонио Конте. Те се бяха сгъстили притеснително след 0:2 от Астън Вила преди няколко дни, след което за първи път от месеци излязоха извън топ 4 на класирането.

И тази нощ няма да са в зоната с местата за Шампионската лига, но трите точки ги върнаха съвсем близо до тях, а и ще помогнат да се възстанови крехката увереност на тима. Заговори се дори за смяна на Конте, което е абсурдно при резултатите му - 33 точки в 18 кръга във Висшата лига, осминафинал в Шампионската лига...

Хари Кейн вкара два гола в първите осем минути на второто полувреме, след като първото мина при инициатива на домакините. Капитанът откри с глава, после с типичен удар по диагонала удвои.

Нататък бе лесно - Мат Дохърти и Сон довършиха Палас.

Тотнъм е с 33 точки, Манчестър Юнайтед и Нюкасъл са над него с по 35, Манчестър Сити има 36, а лидерът Арсенал е с 44.

Лийдс и Уест Хем направиха зрелищно 2:2, което не върши особена работа и на двата тима. Домакините са 14-и със 17 т., а гостите - 17-и с 15.

Нотингам победи навън Саутхемптън с 1:0 и го остави на дъното с 12 точки. Форест им 17 и е на 15-а позиция.

Астън Вила и Уулвърхемптън поделиха точките в дербито на Мидландс - 1:1, което отреди на гостите място в зоната на изпадащите с 14 т. Вила е на 11-о място с 22.

В четвъртък е дербито на кръга Челси - Манчестър Сити.