Лудогорец загуби с 0:2 от Андерлехт в третия си мач в Лига Европа, като игра от 30-ата минута с десет души заради червения картон на Кайо Видал. Треньорът на българския шампион не бе никак щастлив от развоя на мача и съдийството. Ето какво каза Игор Йовичевич на пресконференцията:

"Беше труден мач, но ние го очаквахме - все пак те победиха силни отбори в турнира дотук. А когато играеш с футболист по-малко, е още по-трудно.

В първите 30 минути, преди да получим червения картон, се движехме много добре по терена, контролирахме ситуацията и добре се противопоставяхме на противника.

След това да играеш 60, почти 70 минути с човек по-малко... Но въпреки това не видях нашият отбор да страда чак толкова много. Бяхме много близо до равния резултат и не мисля, че те имаха кой знае колко положения.

Казах на играчите в съблекалнята, че съм горд с тях.

Това, което не ми хареса, беше критерият на съдийството. Той не бе нормален и беше различен за двата отбора, което не е приемливо за това високо ниво. Даваше ни картон след картон.

Тези критерии не бяха еднакви. На семинарите ни обясняват, че капитанът може да говори със съдиите. Нареси отиде да говори със съдията и още първия път получи жълт картон. Това му носи наказание за следващия мач, защото му е трети картон.

Днес съм щастлив. Опитвахме се да играем въпреки недосига на един човек. Това са неща, които ме карат да се гордея. Искахме да се надиграваме и да победим. Андерлехт спечели, за което им стискаме ръката и продължаваме напред."

Следващият мач на Лудогорец в турнира е на 7 ноември у дома срещу Атлетик Билбао. Българският шампион е с 1 точка от три кръга.