Царско село и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в среща от 29-ия кръг във във втората група от 7-о до 10-о в българския футболен елит.

Двубоят беше много итнересен и предложи не малко голови положения пред двете врати, но двамата вратари и защитите се справиха.

Равенството сотавя столичани на осмото мясти с актив от 36 точки, докато "жълто-черните" са десети с 25.

Гостите пропуснаха да открият резултата още в 57-ата секунда. При контраатака Атанас Илиев се измъкна в ляво в пеналта и почти от аутлинията върна към Маркиньос, който от 7-8 метра стреля, но право във вратаря Джони Пласид, който изби.

След малко повече от половин час след грешка в отбраната на домакините Илиев беше изведен в добра позиция в ляво в наказателното поле, но стреля слабо по диагонала и Пласид без проблеми спаси.

В 36-ата минута Джонатан Перейра пак беше близо до гола за Ботев, но от 3-4 метра стреля над целта след центриране от ляво.

В края на първото полувреме и домакините създадоха добра възможност. Емануил Манев изведе Андерсон Кордейро в ляво в наказателното поле, но бразилецът стреля право във вратаря Янко Георгиев.

В средата на втората част Реда Рабей получи в ляво в наказателното поле и шутира край Пласид, но Луис Педро изби пред голлинията.

Четвърт час преди края резервата на пловдивчани Славчо Шоколаров с първото си докосване можеше са открие, но от десетина метра шутира над целта от въздуха.

В 77-ата минута Димитър Костадинов от столичани проби в пенала и пусна към Манев, чийто удар 6-7 метра беше блокиран от Виктор Генев пред голлинията.

Малко по-късно Янко Георгиев спаси удар на Андерсон от 15 метра, а отново стражът на Ботев се намеси решително малко преди края, когато резервата Карим Роси стреля опасно от дистанция.