ЦСКА 1948 победи Локомотив София с 3:2 на стадиона в квартал "Надежда" в много интересен първи полуфинален мач в турнира за Купата на България.

"Червените" на Тодор Янчев взеха минимален аванс преди реванша в Бистрица, който ще се играе на 10 май. Крайният победител отива на финала срещу един измежду Лудогорец и Черно море.

Мачът в "Надежда" мина през обрат, като Локо поведе, но след това допусна три бързи попадения до края на първото полувреме. През втората част намали изоставането си и заигра с човек повече заради червен картон, но не успя да стигне поне до равенство. Тимът на Станислав Генчев бе допълнително мотивиран след загубата с 0:6 от този съперник през март, но отново записа негативен резултат.

Началото на двубоя бе любопитно, тъй като той за няколко секунди той трябваше да бъде спрян заради хореографията на "железничарите". Знаме с катерица, която носи "червено-черния" екип, закриваше терена за камерата на ВАР и съдията трябваше да изчака то да бъде свалено.

Снимка: БТА

Талисманът на "червено-черните" им донесе късмет в началото на мача, като именно те откриха резултата в 17-ата минута. Мартин Райнов подаде на Юлиан Ненов, а той опита центриране, при което вратарят Даниел Наумов се намеси неуверено и прати топката в краката на Ивайло Найденов, като юношата на Левски вкара на празна врата.

Радостта на домакините обаче не бе дълга, защото ЦСКА 1948 изравни след половин час игра. Сидклей Перейра на два пъти финтира Божидар Кацаров и отправи супер изстрел от границата на наказателното поле, с който не остави шанс на Бубакар Гайе - 1:1.

Гостите заиграха много добре и стигнаха до пълен обрат само две минути по-късно. Стив Фуртадо центрира от десния фланг, а отклонена топка от Октавио бе срещната от Алан Диас, чието изчистване я направи удобна за Георги Русев. С удар от воле последният реализира.

В 41-ата минута резултатът вече беше 3:1. След центриране от корнер топката беше изчистена към Педриньо, който имаше време да се подготви за перфектния удар и топката по земя намери десния ъгъл на вратата на "железничарите".

Снимка: БТА

През втората част Локо погледна по-смело напред и стигна до втори гол в 50-ата минута. Антонио Вутов центрира от корнер и Дейвид Малембана скочи високо, за да прати топката с глава в далечния ъгъл - 2:3.

Мачът стана още по-интересен в 76-ата минута, когато Симеон Петров от гостите бе изгонен с втори жълт картон след шпагат в краката на Карлос Франса. При последвалия фаул Сидклей Перерйра направи изчистване от гол линията след удар с глава на Станислав Костов.

Домакините натискаха, но в крайна сметка не успяха да стигнат до ново попадение.