ЦСКА продължава да набира скорост, показвайки добра игра и спечели трети пореден мач и общо четвърти в последните си пет двубоя. "Червените" победиха Ботев (Пловдив) с 2:1 като гост при първото си гостуване на "Колежа" след продължилия прекалено дълго ремонт на стадиона.

За последно столичани бяха играли на съоръжението преди реконструкцията му, преди близо 10 години, когато загубиха с 1:2. Днес обаче те заслужиха напълно трите точки, които поне временно ги пратиха на трето място в класирането, където изпревариха вечния враг "Левски".

След малко повече от 20 минути игра Матиас Фаетон проби добре зад защитата на пловдивчани и с външен фалц намери нахлуващия в наказателното поле Джонатан Линдсет, а той с удар от движение остави на място Хидайет Ханкич и прати топката в десния му ъгъл за 1:0.

Десетина минути след попадението Ханкич повали Тобиас Хайнц, който бе набрал скорост, a освен това повторенията показаха, че Хайнц играе с топката, след което е повален от противниковия вратар. Съдията Давидов обаче не даде дузпа за гостите, въпреки настоятелните искания от страна на футболистите в червено.

В 41-ата минута Дюкенс Назон уцели греда, след това Марселино Кареасо стигна до топката първи и я подаде на Иван Турицов, който реализира, но попадението бе отменено заради засада. Кареасо пък си изкара и жълт картон заради реплики спрямо страничния съдия за отсъждането му.

Преди почивката столичани направиха принудителна смяна и Мено Кох влезе на мястото на Брайън Кордоба, получил разтежение, а малко преди това и "канарчетата" предприеха такъв ход, като Янис Карабельов замени контузения Нади.

Снимка: БТА

Най-интересното в първите петнадесетина минути на втората част бяха двете прекъсвания на играта заради множеството димки и факли, които привържениците на "жълто-черните" запалиха и така възпрепятстваха играта.

До дузпа за ЦСКА все пак се стигна след игра с ръка на Антоан Бароан в 64-ата минута, а след преглед с ВАР Давидов отсъди наказателен удар за гостите. С изпълнението се нае Дюкенс Назон, който отбеляза шестия си гол в последните пет кръга, реализирайки през ръцете на Ханкич за 2:0.

"Канарчетата" обаче върнаха интригата в 79-ата минута. Ивелин Попов този път не вкара, но асистира на Константинос Балоянис, a той почти от шпагат разстреля Бусато с левия крак за 2:1.

В 11-минутното продължение домакините се втурнаха да атакуват, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.