Манчестър Юнайтед удари с 3:0 като гост Евертън във Висшата лига, насред протести и гневна атмосфера на "Гудисън Парк". Още преди мача фенове на домакините изразиха бурно несъгласие из улиците около стадиона заради наказанието на клуба им от преди няколко дни. Висшата лига отне 10 точки от актива на "сините" от град Ливърпул заради финансови нарушения на правилата.

На терена нещата също не се развиват особено добре. В 3-ата минута Алехандро Гарначо вкара гол-шедьовър със задна ножица за Юнайтед, какъвто се вижда изключително рядко. Аржентинският младеж намери топката високо, а и бе доста далеч от вратата на домакините, но прати удара си в ъгъла - неспасяемо и красиво!

Евертън натисна, подкрепян бурно от трибуните. Страхотни положения имаше и за Доминик Калвърт Люин, и за Докоре, но вратарят на гостите Андре Онана спасяваше.

Юнайтед удари отново в 56-ата минута от дузпа, отсъдена след преглеждане на ситуацията с ВАР. В реално време реферът Джон Брукс не само не видя нарушение, а даде и жълт картон на Антони Марсиал за симулация. Но бе извикан да гледа на монитора и промени решението. Маркъс Рашфорд вкара за 0:2, а в 75-ата самият Марсиал направи 0:3.

Юнайтед е шести с 24 точки, а Евертън остава предпоследен с 4.

По-рано днес Астън Вила обърна с 2:1 като гост Тотнъм в мач, който вероятно е един от най-зрелищните изобщо в Европа за сезона.

Двата отбора отправиха общо 33 удара към вратите, вкараха 8 гола - пет отменени заради засади, три признати, а топката още 3 пъти удари и гредите.

В шоуто поведоха домакините с гол на Джовани ло Селсо в 22-рата минута, но Пау Торес изравни в добавеното време на първата част. А Оли Уоткинс вкара в 61-вата, за да даде победата на гостите.

Поражението е трето поред за направилия страхотен старт за сезона Тотнъм.

С тази победа Вила е четвърти с 28 точки, само на 2 зад лидера Арсенал.

Топ 4 изглежда по изключително любопитен начин - водачите са с 30 точки, Манчестър Сити има 29, а Вила и Ливърпул са с по 28.