ЦСКА прекъсна серията си от две поредни загуби, като триумфира с 3:2 при гостуването си на Арда в Кърджали в среща от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига.

Двубоят мина през два обрата, като първо "червените" на Стамен Белчев поведоха, после Арда обърна, а през второто полувреме столичани стигнаха до крайния успех.

По този начин те събраха актив от 63 точки и изпревариха с една Черно море за второто място. Това има значение за програмата на плейофната фаза, която включва последни пет кръга.

ЦСКА поведе в 12-ата минута с попадение на Юрген Матай след центриране от ъглов удар на Тобиас Хайнц. Капитанът, който беше дълго контузен, прие емоционално попадението.

То обаче не притесни домакините и те изравниха бързо в 19-ата минута. Борислав Цонев вкара отблизо след центриране от десния фланг и пас с глава на Офор Чинонсо.

Друг бивш играч на Левски направи резултата 2:1 още в следващата атака. Станислав Иванов се разписа с добавка, като преди това удар Чинонсо бе спасен от вратаря Густаво Бусато.

През втората част ЦСКА се посъбуди и на свой ред стигна до обрат. В 58-ата минута Хайнц бе точен, като първоначално негов шут бе блокиран, но и той направи успешна добавка.

В 67-ата минута победният гол реализира друг норвежец в лицето на Улаус Скаршем след центриране от левия фланг на Сайней Санянг.