Байер Леверкузен се спаси в 7-ата минута на добавеното време при гостуването на Борусия Дортмунд - 1:1, в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

И ако за тима на Чаби Алонсо не бе от голямо значение да вземе точката, защото е шампион на теория от седмица, то спасителния гол на хърватския защитник Йосип Станишич оставя жива мечтата за невероятен сезон без загуба.

Нещо, което при конкуренцията в Германия, а и в Европа, с която се сблъска през последните 10 месеца Леверкузен, е просто необяснимо.

Но ето, че 45 мача минаха без никой да може да победи този състав.

Днес изглеждаше, че серията ще свърши, когато Никлас Фюлкруг откри за домакините в 81-вата минута. Но Станишич се намеси с глава след корнер, за да предотврати отново поражението.

Това е шести случай през сезона, в който Леверкузен се спасява от загуба в добавеното време или 90-ата минута.

Точките бяха много важни за Дортмунд, който гони топ 4. Но е все по-далеч от него, защото след неуспеха да спечели днес, Борусия е на 2 точки зад четвъртия РБ Лайпциг. А победата, изпусната в сетния миг, изравняваше двата състава.

Леверкузен няма загуба в 30 шампионатни мача, 10 в турнира Лига Европа, където е на полуфинал срещу Рома, както и в 5 в Купата на Германия. Там пък го чака финал срещу втородивизионния Кайзерслаутерн.

Сезонът все още може да донесе дубъл или дори требъл за Непобедимите на Алонсо.