Ръководството на Етър в лицето на инж. Даниел Панов, който освен президент на "болярите" е и член на Изпълкома на БФС, изпрати официално писмо до Борислав Михайлов.

Гневната позиция за инж. Панов и целия търновски клуб е продиктувана от вчерашния мач, който Етър драматично загуби от ЦСКА с 0:1.

"Болярите" успяха да изравнят в продължението на мача, но след няколкоминутно преразглеждане на ситуацията, попадението бе отменено заради засада на направилия асистенцията Николай Янков.

По време на телевизионното предаване така и не бе показан хубав стопкадър на ситуацията, а от единствения такъв се появиха съмнения, че линията на засадата не е начертана успоредно на останалите линии по терена - тази на центъра и тази на наказателното поле.

Освен претенции за гола, в писмото на Етър се споренават още няколко ситауции, като ето и позицията на инж. Даниел Панов.

"Три спорни ситуации белязаха мача на "Етър" с ЦСКА, гледан от над 7000 зрители на стадион "Ивайло". "Болярите" надиграха тотално гостите, особено през първата част, и заслужиха похвалите на футболната общественост. Въпреки това загубиха, а няколко намеси на ВАР в техен ущърб оставиха сериозни съмнения в справедливостта. Първо в 49-ата минута Фаетон от ЦСКА отне топката от Георги Ангелов и се стигна до гол за гостите, като играчът на "Етър" бе задържан с ръце. ВАР не се намеси.

В 57-ата минута Крум Стоянов бе съборен сам срещу вратаря и реферът Ивелин Занев отсъди дузпа, но този път бе извикан от ВАР-реферите и отмени наказателния удар. В 73-ата минута Вион от ЦСКА игра с ръка в наказателното поле, но и този път бе преценено, че няма дузпа за "Етър". Домакините все пак изравниха в самия край на мача и съдията зачете гола, но и този път ВАР се намеси и попадението бе отменено с мотив, че Янков е бил в засада. Което така и не се видя ясно от некачествено мотивираното с видео становище на съдийската бригада.

"Етър" е ощетяван в поредица от мачове от началото на първенството. Принуден беше да пусне и жалба до Съдийската комисия. Огромна част от решенията в ущърб на великотърновския тим бяха опровергани с видео материалите от мача. Въпреки силните игри на отбора в повечето мачове поредица от решения оставят тима досега с едва 8 точки в актива му на последното място.

На стадион "Ивайло" винаги се играе коректно, с уважение към съперниците и длъжностните лица. Но "Етър" все по-често и по-често се оказва в ролята на потърпевш... Затова поставям въпроса пред ръководството на Българския футболен съюз - ЗАЩО? И настоявам великотърновската футболна общественост да получи ясен и категоричен отговор!"

Снимка: Стопкадър Диема