Изключителна футболна вечер, в която всички фаворити за трофея от Евро 2024 изиграха качествени контроли!

Домакинът на Евро 2024 Германия (в резервните си розово-лилави екипи) изигра втори силен мач в рамките на няколко дни и победи Нидерландия с 2:1. След като сразиха Франция в Лион, футболистите на Юлиан Нагелсман поднесоха нова порция оптимизъм за феновете.

Гостите откриха още в началото с гол на Джоуи Ферман, но допуснаха обрат. Във Франкфурт Германия спечели след попадения на Максимилиан Мителщет (11) и Никлас Фюлкруг (85).

Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание беше почетена паметта на починалите легенди на германския футбол Франц Бекенбауер и Андреас Бреме.

В същото време Англия едва се спаси от ново разочарование.

След като преди 3 дни падна от Бразилия с 0:1 на "Уембли", феновете на "трите лъва" трябваше да видят нова постна продукция и срещу Белгия.

Мачът завърши 2:2, като попаденията за "червените дяволи" отбеляза Юри Тилеманс (11, 36), а Айвън Тони (17 от дузпа и Джуд Белингам (90+5) се разписаха за домакините.

След като разочарова срещу Германия, Франция пък трябваше да постигне задължително победа срещу Чили, за да си върне увереността. "Петлите" успяха да спечелят с 3:2 в Марсилия, като показаха сериозна мощ в атака.

Словения пък постигна изключително престижна победа с 2:0 в приятелски мач срещу Португалия. За "мореплавателите" пълни 90 минути изигра голямата звезда и капитан Кристиано Роналдо, завърнал се след контузия.