Националният отбор на Германия най-накрая даде поводи за радост на измъчените си в последно време фенове, при това - по възможно най-сладкия начин.

Бундестимът спечели с 2:0 като гост на историческия си съперник Франция и даде надежда, че може и да постигне нещо голямо на предстоящото домашно Евро 2024.

Мачът стартира шокиращо за домакините, които се оказаха догонващи в резултата още в осмата секунда. Още преди да разберат какво се случва на терена, Германия изпълни център и тръгна веднага напред, а Флориан Вирц получи топката от Тони Кроос, като младият талант на Байер Леверкузен не се поколеба да стреля от сериозна дистанция за 1:0.

След попадението Франция взе инициативата, но не успя да изравни до края на първата част.

Getty Images

И когато всички очакваха това да се случи през второто полувреме, Германия нанесе идентичен удар. Още в първите минути играчите на Юлиан Нагелсман удвоиха преднината си след попадение на Кай Хаверц, смълчавайки трибуните на стадиона в Лион.

Наставникът на Франция Дидие Дешан, който на няколко пъти бе уловен от камерите да беснее край страничната линия, пусна в игра местния любимец Оливие Жиру като партньор на Мбапе.

Звездата на ПСЖ се представи доста под очакванията и явно статутът му все по-честа резерва в клубния тим се отразява.

Така в крайна сметка Германия спечели важна победа за самочувствието си, докато френските национали бяха изпратени с освирквания от трибуните.