ЦСКА прегази австрийския "Адмира Вакер" с 3:0 и постла дебел червен килим за преминаване в третия кръг на Лига Европа.

Реваншът е след седмица в предградието Мьодлинг на Виена, а авансът на българския отбор е обещаващ.

Мачът на кипящия от емоции и шум "Българска армия" бе майсторски изигран от треньора с подходящо име - Нестор Ел Маестро, който неслучайно намекна, че познава отлично съперника.

Наставникът бе лишен от няколко основни играчи, но изигра картите си великолепно, използвайки всяка грешка на съперника.

Остава да се повтори такова представяне и след седмица, за да може ЦСКА да продължи напред и да чака съперника от двойката "Старнян" - "Копенхаген", с когото да се срещне в третия кръг на турнира Лига Европа.

Снимки: Bulphoto

ЦСКА стартира мощно с атаки отляво, където Жеферсон и Жоржиньо пробиваха и търсеха деветката Мауридес.

Гол не падна, а гостите наглед поизравниха играта, но... се оказа, че това е измамно.

Играчите на Ел Маестро дебнеха и вкарваха в преса гостите в центъра на терена, където отнеха топката няколко пъти и с остър пас създаваха опасности. Така паднаха и три гола в 9 луди минути през първото полувреме.

Едвин Джеси получи топката след такова отнемане, центрира и Кирил Десподов с глава откри в 29-ата минута. Преди това Жоржиньо видимо бе повален в наказателното поле, но дузпа изненадващо не бе отсъдена.

В 33-ата минута ЦСКА пак отне в центъра, Мауридеш пусна типичния бърз пас и Десподов се измъкна на линията на засадата, за да реализира - 2:0.

"Армията" ревна още по-мощно, а гостите - млад и неопитен състав, дошъл в София и без треньора си Ернст Баумайстер, който заради смърт в семейството бе останал у дома, бяха объркани.

И ЦСКА нанесе трети удар - Десподов подаде към Джеси, но защитник на гостите игра с ръка - този път, нямаше съмнение - дузпа.

Снимка: БТА

В 38-ата минута Мауридеш, който направи страхотен мач на върха на офанзивното каре, елегантно вкара - 3:0.

Само за 9 минути ураган отвя гостите.

Без няколко основни играчи - трима контузени и трима наказани, ЦСКА дръпна крака от педала на газта и разумно изигра останалите минути.

В края домакините видимо нямаха и сили, но подкрепата от трибуните държеше отбора в играта, за да не се допусне гол.

Треньорът Ел Маестро твърди, че това е първото условие за успех - "сухите мрежи". Дотук за четири официални мача неговият отбор е допуснал едно попадение.

Чак в добавеното време "Адмира" имаше добро положение, удар от дъгата на наказателното поле мина опасно близо.

Но ЦСКА удържа "нулата" в графата на гостите и отива на реванша с отличен аванс.