Българският национал Петко Христов впечатли с гол и асистенция за Специя срещу Лацио в двубой от 35-ия кръг на Серия А, но тимът му отстъпи с 3:4 у дома в зрелищен мач.

Специя допусна загубата в последната минута, като в герой за "орлите" се превърна Франческо Ачерби, който отнесе сериозни критики през седмицата заради грешката си срещу Милан в предишния кръг.

ВИДЕО ОТ ДЕБЮТНОТО ПОПАДЕНИЕ ВИЖТЕ НА MAXSPORT.LIVE

Двубоят започна отлично за Специя, след като в деветата минута Келвин Авиан откри сред асистенция на Христов.

При 2:2 в началото на второто полувреме пък българинът успя да стигне до дебютния си гол в италианския елит. Той се извиси над отбраната на съперника и се разписа с глава, давайки преднина за своя тим.

До края обаче Специя не успя да я удържи и с попадения на Савич и Ачерби лациалите взеха победата.

Въпреки това, българинът получи отлична оценка за ирата си, а основната му задача бе да опази звездата на гостите Чиро Имобиле. Христов се справи, като нападателят успя да се разпише единствено от дузпа.

С победата Лацио събра 59 точки и заема петото място в класирането, докато Специя е 16-и с 33 - на 8 точки над опасната зона и по всичко личи, че тимът на Христов ще запази мястото си в елита и за следващия сезон.