Вердер стигна до 2:2 в последните секунди и открадна точка при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в Бундеслигата. Тимът от Бремен се пребори за своето в мач, в който и четирите гола паднаха след почивката.

За Вердер 82 минути изигра като титуляр Илия Груев, националът на България. Халфът бе заменен от Макс Филип.

Именно Груев е единственият ни играч, който редовно играе в клуб от петте топ първенства на Европа. В подреждането за "Футболист на годината" у нас за 2022-ра, играчът на Вердер остана втори.

22-годишният Груев е започнал 15 мача като титуляр за бременския тим през сезона в Бундеслигата, а още в осем е влязъл като резерва. Той има и един двубой за Купата на Германия.

Вердер е 11-и с 31 точки и е далеч от зоната на изпадащите (16-ия Щутгарт е с 20 т.), но и европейските квоти изглеждат твърде нереалистична цел (шестият Айнтрахт има 40 пункта).