Севиля погълна Манчестър Юнайтед в адската атмосфера на стадион "Рамон Санчес Писхуан" - 3:0 в реванш от четвъртфиналите на Лига Европа.

След 2:2 в Англия преди седмица, клубът-властелин на този турнир е на полуфинал и никой не би бил достатъчно смел и глупав да заложи срещу това да вдигне отново трофея.

Испанският отбор имаше пълно превъзходство в реванша и отправи 24 удара към вратата на гостите, шест от тях в рамката, пазена от Давид де Хеа. Стражът на "червените дяволи" спаси няколко опасности, но е с основна вина за два от головете на домакините, практически подарени от него и Хари Магуайър.

В 8-ата минута Де Хеа подаде на Магуайър, без да прецени, че той е атакуван от трима освирепели севилци, които го пресираха. Логично донякъде те отнеха топката и я вкараха във вратата чрез Юсеф ел Насири.

КАРТИНА ОТ РЕВАНША СПОРТИНГ - ЮВЕНТУС ВИЖТЕ ТУК>>>

Мароканецът показа типичния си жест на радост след гол, сякаш гледа с бинокъл. Севиля гледа към финала в Будапеща, без никакво съмнение. След 6 купи в турнира за последните 13 сезона, кой би помислил друго?

Разбира се, след 2:2 в първия мач, дошло с голям късмет за испанския отбор в последните минути и два автогола на Юнайтед, се очакваше силите да са изравнени на "Писхуан". Но комбинацията от огнена и шумна публика, и отбор, който все още не се е спасил от изпадане в Ла Лига, но просто игра на гребена на ентусиазма и емоциите, помете гостите.

Лоик Баде вкара с глава в 47-ата минута, оставен напълно сам след корнер.

А Ел Несири довърши гостите девет минути преди края, когато Де Хеа реши да му асистира и остави една изритана дълга топка в краката му на празна врата. Комедия от грешки и Юнайтед справедливо след нея отпада.

За отбора на Ерик тен Хаг идва полуфинал в Купата на ФА в неделя срещу Брайтън, тоест - още един шанс за трофей. Вече е спечелена Купата на лигата, а и отборът върви в топ 4 на Висшата лига. Но купата в Лига Европа бе категорично една от големите цели пред клуба.

А севилци чакат полуфинал срещу Ювентус, който оцеля в много тежък реванш със Спортинг в Лисабон - 1:1. След 1:0 в първия мач преди седмица, "старата госпожа" прогресира и сред най-добрите четири тима в турнира.

На полуфинал е и Байер Леверкузен, който днес не остави шансове на домакините от Унион Сен Жилоа в Белгия - 4:1 (2:5 общ резултат).

Снимка: AP/БТА

Рома (на снимката горе) елиминира Фейенорд в голяма драма с продължения - 4:1, след като бе загубил първия мач с 0:1, а редовното време завърши 2:1.

Четири минути преди края Пауло Дибала вкара попадението, което прати срещата в допълнителни 30 минути, а там Стефан Ел Шаарауи и Лоренцо Пелегрини довършиха съперника.

Отборът на Жозе Моуриньо е на една крачка от втори пореден европейски финал, след като с португалеца начело спечели Лигата на конференциите миналия сезон. Великолепно постижение за "вълците", които са и в четворката на Серия А, търсейки завръщане в Шампионската лига. А трофеят в този турнир може да им го осигури и без класиране в топ 4 на първенството.