Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2 в дерби между два от тимовете в челото на Висшата лига.

Битка между отбори, борещи се за място в топ 4, след коят Юнайтед продължава да има наглед доста солидно предимство.

Макар да пропиля аванс от два гола и да не успя да победи своя силно разклатен от последните резултати опонент, Манчестър Юнайтед е на четвъртото място, с четири точки повече и два мача по-малко от петия Тотнъм.

Трябва да отчетем, че "шпорите" все пак показаха нужния характер, за да избегнат трето поредно поражение, особено след срамното 1:6 от Нюкасъл преди дни.

Истината обаче е, че тази точка не върши особена разлика на Тотнъм в битката за топ 4.

Първата част на мача бе истински кошмар за "шпорите", които след края й напълно заслужено изоставаха с 0:2.

Манчестър Юнайтед категорично бе по-добрият тим на терена в тези 45 минути, в които действията на играчите на Тотнъм изобщо не наподобяваха на водещ тим от Висшата лига.

Джейдън Санчо откри още в седмата минута, а превъзходството на Юнайтед и положенията, които "червените дяволи" създаваха, накараха домакинските фенове още доста рано да запеят простестни песни срещу клубното ръководство.

Олицетворението на тази първа част дойде в 44-ата минута, когато Маркъс Рашфорд безпроблемно догони една изритана топка и без да получи почти никаква съпротива от Ери Дайър, с лекота вкара за 2:0.

С оглед на продукцията през тази първа част, нищо не предвещаваше, че в края на двубоя победата няма да е за Манчестър Юнайтед.

Но истината е, че Тотнъм коренно промени играта си и в крайна сметка успя да си извоюва тази ценна точка.

Резултатът бе намален още в 56-ата минута, когато Педро Поро с отлично насочен удар прати топката във вратата на Юнайтед.

Секунди след това попадение дойде ключов за двубоя миг, защото Бруно Фернандеш нацели горната греда. Сантиметри разделиха Юнайтед от това отново да има два гола аванс, при които едвали щеше да видим изравняване.

Но гредата спря португалеца, а Тотнъм продължи да натиска в търсене на ремите, което дойде 10 минути преди края.

Хари Кейн намери партньора си в атака Хюн Мин Сон, а кореецът успя да вкара за 2:2.

По същото време огромна крачка към голямото си завръщане в Шампионска лига направи отборът на Нюкасъл, който разби Евертън с 4:1.

Само в рамките на дни "свраките" вкараха общо 10 гола във Висшата лига, а това ги затвърди на третото място, докато клетият Евертън е предпоследен и е изправен пред ужасяващи сценарий да изпадне от елита на Англия за първи път от 72 години насам.