Напрежението около Жозе Моуриньо в Истанбул се засилва, след като португалецът и воденият от него Фенербахче допуснаха тежка загуба в голямото дерби от Галатасарай - 1:3.

Гостите се забавляваха на стадиона на "фенер", като поведоха с 3:0, преди Един Джеко от дузпа да върне едно попадение в средата на второто полувреме.

Бесният Жозе се караше с четвъртия съдия в две ситуации, когато претендираше за червени картони на играчи на Галатасарай. Но в края дори непримиримата "драка" край тъчлинията се успокои и някак примирено догледа мача.

След него Моу даде интервю за медията, която излъчваше дербито, но след това напусна стадиона и не се яви на пресконференцията. Той се появи на вратата на залата, погледна и видя, че брифингът на колегата му Окан Бюрук не е свършил, след което се обърна и си замина.

Коментарите в турските медии за това са язвителни - най-скъпоплатеният наставник не дава добър пример как да се правят нещата в Суперлигата на страната.

И все пак, дори в краткото флаш интервю, Жозе роди крилати лафове. Както обикновено.

"Това е глупав отговор, знам. Но загубихме, защото те вкараха повече голове от нас.

Видях добри неща от отбора си, но това не бе достатъчно.

Вкараха ни два гола след тъчове. Това е малко нелепо.

Не бяха по-добри от нас, просто си използваха моментите. Колко положения имахме ние, а не реализирахме..."

В класирането Фенербахче изостава вече с пет точки зад големия съперник, който е с пълен актив от 18 след шест изиграни кръга.

В понеделник Гьозтепе на Станимир Стоилов приема Кайзериспор. Тимът на българския треньор е с 6 точки, но след само четири двубоя (победа и три ремита).