ЦСКА 1948 постигна много важна победа в битката за седмото място, което дава право на бараж за Лига на конференциите. "Червените" се наложиха над Ботев Пловдив с 2:1 след късен обрат.

И трите попадения в срещата в Бистрица паднаха след почивката.

Кристиан Нвачукву (50) откри резултата в началото на второто полувреме, а "златната" резерва Неделко Пишчевич се превърна в герой за домакините, разписвайки се в 80-ата и 91-вата минута.

С победата тимът на Валентин Илиев има точка преднина пред осмия Арда. Това на практика означава, че ако ЦСКА 1948 спечели двубоя си в последния кръг, със сигурност ще играе бараж за Европа.

Решаващите битки са на 27 май. В тях ЦСКА 1948, който има 49 точки, гостува на Славия. Арда, който пък е с 48, има визита в Пловдив на вече осигурилия си квота за Лига Европа Ботев.