В Англия отново "наостриха ножовете" за кожата на Ерик тен Хаг, мениджъра на Манчестър Юнайтед. След 0:3 от Тотнъм у дома в шестия кръг отборът е едва на 12-о място, има само 7 точки и е с голова разлика от минус три попадения.

Такава статистика напомня, макар да е твърде рано, за представянето през миналия сезон. Тогава Юнайтед завърши осми и с отрицателна голова разлика.

А първото полувреме срещу Тотнъм бе толкова слабо, че бе наречено "най-слабото в ерата Тен Хаг" от Гари Невил, а това е доста силно изказване. Защото при нидерландския специалист бяха записани някои наистина стряскащо лоши резултати.

Тотнъм напълно надигра Юнайтед до почивката, а изгонването на капитана Бруно Фернандеш - макар и много пресилено, не промени абсолютно нищо. Картината бе ужасна за феновете на "дяволите" и преди, и след него.

"Позорно", категоричен бе и Пол Скоулс, също анализирал мача за един от тв каналите, които го излъчваха.

"Това е дъното на неговия престой тук - каза Дани Мърфи, бивш национал на Англия, играл за Ливърпул и Тотнъм. - Не знам какви оправдания ще се намерят този път. Няма епидемия от контузии, почти всички играчи са на линия.

Включително тези, които той взе в клуба за много големи пари. Друг е въпросът как играят, а и дали играят. Например Антъни, който бе привлечен за 80 милиона лири, а не може да влезе дори като резерва."

Според букмейкърите, няма съмнение кой ще е следващият уволнен мениджър във Висшата лига. Ставките за това да е Тен Хаг паднаха до 1.33. Но експертите смятат, че това няма да се случи днес, а в края на седмицата.

В четвъртък Юнайтед гостува на Порто в Лига Европа - а това е фаворитът за трофея според същите тези букмейкъри. Изключително тежък мач.

В неделя пък иде визита на Астън Вила, който стартира отлично сезона и е само на две точки от лидера Ливърпул.

Ако не спечели поне победа и равенство в тези два мача, нидерландецът ще бъде отстранен, сигурни са анализаторите на Острова.

След две години и 4 месеца на поста, Тен Хаг изглежда не може да донесе на клуба най-важното - постоянство в резултати и представяне. Двата спечелени трофея не са лош актив, но униженията в първенството срещу преки конкуренти за топ 4 и върха в класирането са твърде често явление за гранд.