Мексико изравни резултата срещу България в сблъсъка между двата тенис отбора от турнира за Купа "Дейвис".

Това се случи след победа на Херардо Лопес Виласеньор над младия ни талант Адриан Андреев с 3:6, 6:1, 6:2.

Така след убедителния успех на Мико Кузманов в първия мач и последвалото поражение на Андреев, резултатът между двата тима е 1:1. Всичко в този сблъсък ще се решава утре, когато има мач на двойки и още два двубоя на сингъл.

Днес Адриан Андреев започна доста уверено срещу първата ракета на мексиканците, който е едва №560 в света.

19-годишният Андреев, който стартира годината по страхотен начин, продължи да демонстрира добрата си форма и уверено взе първия сет срещу доста по-опитния си съперник с 6:3.

С оглед на играта в този първи сет, нищо не предвещаваше сериозният срив, който Адриан Андреев претърпя във втората част.

Този срив и серията грешки бяха повлияни и от сериозната промяна в играта на Виласеньор. Той започна да сервира много по-мощно и да играе по-уверено.

Мексиканецът взе безапелационно втората част с 6:1, грабна и решителния трети сет с 6:2.

Така всичко в този сблъсък ще се решава утре. Мачът на двойки започва от 16:30, а след това наши представители на сингъл отново ще са Мико Кузманов и Адриан Андреев.