Карлос Алкарас отпадна на двойки, където играеше в тандем с легендата Рафаел Надал, но на сингъл продължава напред в олимпийския тенис турнир.

Испанецът е полуфиналист, след като победи Томи Пол (САЩ) в двучасова здрава битка в Париж - 6:3 и 7:6(7), като показа прословутия си характер, особено във втория сет на двубоя.

В първата част двамата тенисисти изиграха първите пет гейма без да успеят да стигнат до пробив. А след това точно един брейк бе достатъчен да направи разликата и той бе на сметката на Карлитос, който спечели подаването на Пол за 4:2, а после затвори сета в своя полза с 6:3.

Втората част обаче се разви кошмарно за 21-годишната испанска звезда.

Алкарас загуби още първия си сервис гейм, след което изостана с 0:3 и трябваше да догонва още дълго време преди да пробие от своя страна - за 4:5. После се стигна до тайбрек, в който двамата си размениха по още два брейка, а Карлос стигна до мач пойнт при 6:5, но не го осъществи. Пол поведе със 7:6 и имаше точка за сета, но също не я материализира и все пак испанецът затвори мача при втората си възможност - 7:6(7).

Той ще спори за място във финала с Каспер Рууд (Норвегия) или Феликс Оже-Алиасим (Канада).

Също в двучасов двубой, Лоренцо Музети изхвърли Александър Зверев - актуалният олимпийски шампион от Токио 2020. Италианецът победи германския си съперник със 7:5, 7:5, за да се класира за полуфиналите, където пък го очаква потенциален двубой с Новак Джокович, който по-късъно днес се изправя срещу Стефанос Циципас.

Музети проби още в първия гейм, а до края на първия сет двамата си размениха по един брейк, за да се стигне до 7:5 в полза на Лоренцо. Във втората част пък един пробив бе достатъчен, а както си личи по резултата - той бе на сметката на Музети и дойде в единадесетия гейм, за да се стигне отново до 7:5.