Карлос Алкарас е все по-близо до защита на титлата си на Мастърса в Мадрид, след като се класира за полуфиналите.

Испанецът имаше много труден втори сет, но успя да спечели срещу световния №12 Карен Хачанов в две части - 6:4, 7:5 за час и 52 минути.

Това беше последен мач за Карлитос като тийнейджър, тъй като в петък той ще празнува своя 20-и рожден ден. В следващата фаза отново ще е в ролята на фаворит, тъй като негов съперник ще е един измежду Борна Чорич (Хърватия) и Даниел Алтмайер (Германия).

Днес Алкарас спечели сравнително комфортно първия сет, след като проби в седмия гейм за 4:3. След това спаси възможност за рибрейк в следващата част, както и сетбол на сервис на съперника. Все пак на своето подаване затвори частта с общо третия си сетбол.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА В МАДРИД >>>

Във втората част обаче малко намали оборотите и Хачанов се възползва. Руснакът проби за 3:1, а след това изпусна две възможности да постигне още един пробив. Поведе с 5:3 и сервираше за сета, но още в предишните геймове Алкарас заигра на обичайното си ниво и като робот печелеше невъзможни разигравания със защита. Спечели пет поредни гейма и затвори мача след 7:5.

Така е само на две победи от десетата си титла на ниво ATP и четвърта от категория Мастърс. Евентуален триумф би му донесъл четвърти трофей на испанска земя - два в Барселона и два в Мадрид.