Световният №2 и действащ шампион от турнира от категория АТР 500 в Барселона - Карлос Алкарас, се класира за полуфиналите.

Испанският тийнейджър се справи със сънародника си Алехандро Давидович Фокина, побеждавайки го със 7:6, 6:4 за два часа и 10 минути игра.

За разлика от първите му две победи в турнира, Алкарас имаше труден мач, в който световният №38 му даде сериозен отпор.

Нищо не предвещаваше това, когато Алкарас поведе с 5:3 в първия сет, а при 5:4 трябваше да сервира за спечелването му.

Тогава обаче световният №2 изненадващо допусна пробив, резултатът стана 5:5, а сетът в крайна сметка трябваше да се решава с тайбрек.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

В него Алкарас трябваше да прави обрат, но все пак със 7:5 успя да спечели тази доста трудна и равностойна първа част от мача.

Вторият сет също бе равностоен. Двамата размениха по ранен пробив, а когато изглеждаше, че отново може да се стигне до тайбрек, Алкарас нанесе решителен брейк в десетия гейм и спечели с 6:4.

Така той отиде на полуфинал, където очаква един измежду Франсиско Серундоло и Дан Еванс.

В другия полуфинал в Барселона пък ще видим втория поставен в основнат схема - Стефанос Циципас, който имаше далеч по-безроблемен мач и победи с 6:4, 6:2 Алекс де Минор.

На полуфинал гръцката звезда ще играе срещу Лоренцо Музети, който без да играе мач продължи напред, а причината бе отказване на сънародника му Яник Синер.