Седемкратната шампионка от "Уимбълдън" Серина Уилямс се класира за полуфиналите на турнира.

Американката се справи със своята сънародничка Алисън Риске, побеждавайки я с 6:4, 4:6, 6:3 за 2 часа игра.

Очакванията бяха за доста по-лесен успех на Серина над световната №55, но носителката на 23 титли от Голям шлем имаше трудности.

Риске демонстрира страхотна игра и успя да запише пет пробива срещу Серина на трева, нещо, което не се вижда всеки ден.

Трудностите за Уилямс дойдоха още в началото на мача, когато Риске изненадващо стигна до пробив. Серина обаче не се забави с отговора и върна пробива.

Това бе началото на серия от три драматични гейма, в които Серина направи два брейка, а между тях Риске се отчете с един, а резултатът след тях бе 4:4 и сервис гейм в полза на Уилямс.

Тя го спечели убедително на нула, за да постигне нов пробив и да измъкне гейма с 6:4.

Това обаче не бе краят на трудностите. Вторият сет вървеше без пробиви, а Риске сервираше отлично. Така дойде деветия гейм, когато световната №55 се добра до единствения брейкбол в сета и се възползва.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Резултатът в сетовете бе изравнен. Решителният трети започна шокиращо, с пробив за Риске още в началото.

Серина обаче върна мигновено, за да последва нова размяна на пробиви.

Риске показваше страхотен тенис и не отстъпваше на доста по-именитата си сънародничка.

Преломният момент, който реши мача дойде в осмия гейм на третия сет. При резултат 4:3, Серина изтърва три брейкбола, но реализира четвъртия, за да поведе с 5:3.

Оставаше само да спечели подаването си и тя го стори, слагайки край на мача.

По същото време румънката Симона Халеп се справи със задачата си доста по-лесно.

Бившата №1 победи китайката Шуай Женг със 7:6, 6:1 и също намери място на полуифиналите.

Халеп очаква победителката от мача между Елина Свитолина и Каролина Мучова, докато Серина ще играе с една измежду Барбора Стрицова и Йоана Конта.