Любимката на цяла Великобритания - Ема Радукану, продължи с разочароващите си резултати и отпадна още във втория кръг на "Уимбълдън".

Британката загуби с 3:6, 3:6 от Каролине Гарси от Франция, като все по-силно засилва мненията, че триумфът от US Open преди 10 месеца е бил по-скоро плод на случайност, а не началото на нова звездна кариера.

Преди година при дебюта си на "свещената трева" Радукану успя да достигне до четвъртия кръг, но днес бе доста далеч от победата за съжаление на домакинската публика.

Тя загуби за 86 минути от световната №55 Гарсия, а сега следващата голяма цел пред Радукану ще бъде защитата на титлата от US Open.

Иначе днес на "Уимбълдън" световната №2 и трета поставена в основната схема - Онс Джабур от Тунис, изигра поредния си безпроблемен мач.

Тя победи с 6:4, 6:0 Катаржина Кава от Полша и намери място в третия кръг на турнира.

Това обаче не успя да стори втората поставена Анет Контавейт от Естония, която днес загуби с 4:6, 0:6 от дебютантката в Шлема - Юле Нимайер, в най-голямата изненада на турнира до този момент.