Ден след като детронира "Краля на клея", Доминик Тийм се класира за финала на Мастърса в Мадрид.

Австриецът победи Кевин Андерсън на полуфиналите със 6:4 6:2 за час и 25 минути игра.

Мачът започна страхотно за Тийм, който успя да пробие още в откриващия гейм. Той пропусна два брейкбола, но при третия си шанс не сгреши и взе важна преднина.

В петия гейм той имаше шанс окончателно да реши сета, но пропусна две точки за пробив.

Решителния момент дойде в десетия гейм, когато при резултат 5:4 в полза на Тийм, Андерсън поведе с 40:0 и получи три шанса за изравняване на геймовете.

Тийм обаче показа невероятен характер и успя да обърне гейма, с което спечели и сета.

Втората част започна досущ като първата - с пробив за Тийм в първия гейм.

Австриецът успя да стигне до втори брейк в петия гейм и да поведе с 4:1, а до края нямапе проблеми да затвори сета и мача.

В утрешния финал Тийм ще играе срещу победителя от мача между Александър Зверев и Денис Шаповалов.