Новак Джокович излезе като крал на корта за първия си мач от US Open, посрещнат от публиката именно като владетел. Шампионът от 2023-а показа и златния си олимпийски медал на церемония преди старта на мача му от първия кръг срещу Раду Албот.

След това дойде по-лесната част за Ноле - 6:2, 6:2, 6:4 и място в следващия кръг.

Победата е под №89 в турнира за сърбина, който изравни по този показател Роджър Федерер. Повече има само Джими Конърс (98), като дори да спечели титлата след 13 дни, Новак няма да успее да го достигне в тазгодишното издание.

Но това един от двата рекорда на "Флъшинг Медоус", който Джокера със сигурност ще преследва. Да стане №1 по победи в историята на турнира, а и да е номер едно по титли в оупън ерата.

Сега Ноле има 4, с колкото са още Рафа Надал и Джон Макенроу. С пет са Конърс, Пийт Сампрас и Федерер.

Ако вдигне трофея през тази година и догодина, със сигурност Джокович ще е номер едно и в двете класации.

Следващият му съперник е сънародникът Ласло Джере, който спечели в голяма драма с 6:7, 6:1, 6:7, 6:4, 6:2 срещу германеца Ян-Ленард Щруф.

Григор Димитров, който по-рано в нощта на понеделник срещу вторник победи французина Кириан Жаке с 6:3, 6:4, 6:2, научи и следващия си съперник. Това е австралиецът Ринки Хиджиката, който елиминира със 7:6, 3:6, 6:4, 6:3 Алехандро Давидович Фокина от Испания.

Димитров и Хиджиката са играли два пъти досега - две победи на първата ни ракета, като общо съперникът му е взел едва шест гейма в тези мачове.