Григор Димитров е във втория кръг на Откритото първенство на САЩ. Най-добрият тенисист на България и девети в световната ранглиста на АТР не допусна изненада срещу квалификанта Кириан Жаке (Франция), с когото са разделени от точно 200 места и го победи в три сета - 6:3, 6:4 и 6:2.

Така родната звезда вгорчи дебюта на съперника си, за когото това бе първи мач на най-високото ниво. Само за справка българинът играе за 55-и пореден път в турнир от Големия шлем.

Григор сякаш имаше нужда от малко време, за да намери правилния ритъм. Французинът, а не Димитров, бе първият, стигнал до точки за пробив - в четвъртия гейм на първата част, но без успех. А още в следващия българинът му показа как се прави и материализира първия си брейк пойнт, поведе с 3:2, а после взе подаването му още веднъж, за да вземе и сет преднина след 6:3.

Във втората част двамата си размениха по един пробив - първо Гришо поведе с 4:2, но след това Жаке веднага върна услугата и в последствие изравни до 4:4. Сет №2 обаче завърши с два поредни гейма за Григор, вторият от които бе при сервис на съперника и съответно му осигури още един сет - 6:4.

Световният №9 вече бе набрал добра скорост в първите две части и сякаш най-сетне видяхме удоволствие в играта му. А устремът отсреща сякаш също се бе изпарил, но след като Григор взе първите три гейма на третия сет, Жаке намали до 3:1, спасявайки точка за пробив.

А в петия гейм магическо изпълнение на Гришо от почти невъзможна позиция и встрани от мрежата накара съперника му да се хване за главата и да хвърли ракетата си. След това в осмия гейм се стигна до първия мач пойнт, който Димитров не успя да материализира, но след това се поправи при последвалата възможност и с ново спечелено подаване на противника продължи напред към следващия кръг благодарение на 6:2.

Срещата продължи малко повече от 1:45 часа, а следващ съперник на българската първа ракета ще бъде Ринджи Хиджиката (Австралия) или Алехандро Давидович Фокина (Испания).