Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира във Виена от категория ATP 500.

Българинът загуби от световния №3 Стефанос Циципас в много равностоен мач - 6:7(6), 4:6 за час и 43 минути и не успя да повтори миналогодишния си триумф срещу същия съперник на същия турнир.

Днес Гришо игра като равен с равен, но изпусна три сетбола в тайбрека на първия сет, като един от тях буквално бе на ракетата му, но наглед от лесна позиция прати топката в аут и допусна обрат.

ВИДЕО ОТ МАЧА И ПОВЕЧЕ ЗА ТУРНИРА ВИЖТЕ В САЙТА MAXSPORT.LIVE >>>

Във втората част изигра само един слаб гейм, но той бе достатъчен да бъде пробит. Затвърди доброто си представяне от последните два турнира, но то не бе достатъчно за нова престижна победа.

В рамките на целия мач Димитров изпусна четири възможности за пробив, а единствената от общо две, които Циципас реализира, се оказаха решаваща. Българинът определено има за какво да съжалява, най-вече, че не взе първия сет. Позитивното е, че нивото на играта му продължава да е високо и срещу играчите в челната десетка.

Мачът започна с лесен сервис гейм на Григор и уверена игра. Циципас пък бе леко нервен и удари на няколко пъти топката с рамката на ракетата. Стигна се до бързи две точки за пробив за българина във втория гейм, но за жалост изпусна шансовете си. Чувстваше се обаче много добре на корта и стигна до още една възможност в четвъртия гейм, от която също не се възползва.

ВИЖТЕ НАЙ-ДОБРИТЕ ОТИГРАВАНИЯ НА ГРИШО В МАЧА >>>

Петият гейм се оказа много важен. Тогава Григор изглеждаше съвършен на сервис и поведе с 4:0, но допусна да загуби следващите четири разигравания. Все пак спаси възможността за пробив и измъкна частта, макар и първият му сервис да поизчезна. Това не важеше за Стефанос, който използваше именно началния си удар като основно оръжие. Така и мачът се добра до 3:3 гейма.

Последваха четири много лесни гейма за сервиращите и 5:5. Но си личеше, че българинът е по-успешен на дългите разигравания, а гръкът излизаше на мрежата по-често, за да ги скъси. В крайна сметка сетът логично стигна до тайбрек. Там българинът взе няколко свръхнапрегнати разигравания, за да задържи мини пробив преднина, но го изпусна на открит корт при 6:5 в своя полза. Последва моментален мини пробив за съперника и неприятен край на сета.

Циципас придоби увереност за втория сет и взе много комфортно откриващия гейм, а Григор се пребори за ответния. Сервисът на световния №3 започна много дам у върви и след гейм на 15 той поведе с 3:2. Гришо отвърна с гейм на нула, при който оформи асовете си на 10.

Първите проблеми за Стефанос дойдоха в гейма при 3:3, когато Григор се разигра и взе две точки, но не успя да стигне до брейкбол. Това обаче се случи при 4:4, когато българинът играеше без никакво напрежение и максимално затрудни съперника. За жалост не успя да реализира и Циципас поведе трудно с 5:4.

Следващият гейм започна с двойна грешка за българина, а после направи две непредизвикани грешки. Циципас получи два мачбола и затвори мача с 6:4.

На осминафиналите Стефанос ще играе със световния №49 Франсес Тиафо (САЩ).