Блестящото представяне на Новак Джокович в Азия продължава. След титлата в Токио, световният №1 достигна и до четвъртфиналите на Мастърса в Китай, като все още не е загубил сет - вече в  7 поредни мача.

Днес той победи американския гигант Джон Иснър със 7:5, 6:3 в двубой, продължил час и 14 минути.

Именно това бе мачът, с който Джон Иснър за шести път в кариерата си премина котата от 1000 аса в рамките на един сезон.

Машината за сервиси имаше 998 преди срещата, а едва ли някой се съмняваше, че целта "1000" ще бъде достигната.

Американецът направи 9 директни точки от начален удар, завършвайки с 1007 дотук за календарната 2019-а, постигнати за 47 мача. Впечатляващо, а сезонът още не е свършил.

Върховото постижение на американеца бе през миналата година, когато направи 1213 аса за 54 мача. Той премина котата от 1000 през 2010, 2012, 2016, 2017, 2018 и 2019.

Снимка: XINHUA/БТА

Перз 2013-а бе близо, но завърши с 979.

За цялата си кариера Иснър има 11 907 аса. Ако продължава с ъщия дух, след година и половина ще доближи абсолютния рекордьор в това отношение - Иво Карлович, който има 13 508 аса.

В друг мач от деня, световният №4 Данил Медведев победи Вашек Поспишил със 7:6, 7:5 и на четвърфиналите ще срещне Фабио Фонини. Италианецът победи руснака Карен Хачанов с 6:3, 7:5.

Новак Джокович пък ще играе с победителя от мача между Стефанос Циципас и Хуберт Хуркач.