Стефанос Циципас премина в следващия кръг на "Ролан Гарос" във вечер, която заплашително го наклони към изхода в Париж.

Гъркът е считан за един от големите фаворити на червените кортове във френската столица, но изостана с 0-2 сета срещу Лоренцо Музети и бе пред ранно отпадане, още на първото препятствие.

Италианецът игра уверено и нахакано, въпреки че го делят 62 позиции в ранглистата от Стефанос, който е №4. В първия сет той допусна първия пробив за 1:3, след което изненада фаворита с два брейка и обърна нещата до 7:5.

Психологически това сякаш удари тежко по Циципас, който загуби първите си две подавания във втората част и изостана безнадеждно с 0:4, преди да върне единия пробив. Но - късно, 4:6 и 0-2 сета за Лоренцо.

Отговорът на един от най-силните играчи в света на клей обаче бе гръмовен. Циципас загуби само една точка на свое подаване в сет №3, проби два пъти и се върна мощно в мача с 6:2.

Последва далеч по-оспорвана четвърта част, но отново гъркът надделя с 6:3 и срещата отиде в решаващ сет, вече след полунощ наше време.

В него битка нямаше. Ранен пробив за Циципас, затвърден при 4:1, след което мачът бе затворен за 3 часа и 36 минути - 5:7, 4:6, 6:2, 6:3, 6:2.

Следващият съперник на световния №4 е чешкият квалификант Зденек Колар, който елиминира местен любимец - Лука Пуи, като го победи с 6:3, 4:6, 7:5, 6:4.

Други мачове от късната сесия в Париж:

Хуберт Хуркач - Джулио Зепиери 7:5, 6:2, 7:5

Яник Синер - Бьорн Фратанджело 6:3, 6:2, 6:3

Жил Симон - Пабло Кареньо Буста 6:4, 4:6, 6:4, 1:6, 6:4

Юго Гастон - Алекс де Минор 4:6, 6:2, 6:3, 0:6, 7:6

Франсис Тиафо - Бенжамен Бонзи 7:5, 7:5, 7:6.

Днес в четвърти мач от програмата на корт №14 играе Григор Димитров, който среща хърватина Борна Чорич. Срещата ще е не преди 19 часа наше време и ще се предава по Евроспорт.