Шампионът от Мастърс турнира в Монте Карло - Андрей Рубльов, отпадна още след първия си мач на тазгодишното издание.

Руснакът продължава с ужасяващото представяне през сезона, като загуби с 4:6, 4:6 от Алексей Попирин.

Така защитата на титлата на световния №6 продължи точно 100 минути, но това не е особена изненада с оглед на сезона, който руснакът има.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

В Австралия той достигна до четвъртфиналите и загуби от бъдещия шампион Яник Синер, което сякаш бе и най-добрия му турнир. След това дойдоха твърде ранни отпадания на редица надпревари, а за трите Мастърса до момента той има една победа и три безславни поражения.

Рубльов започна силно двубоя с Попирин и имаше два шанса да пробие, но не ги използва и веднага бе пробит.

А всичко това бе достатъчно за Попирин да затвори първия сет с 6:4.

Вторият сет отново започна по-добре за Рубльов, който проби и поведе с 3:1, но тук дойде необяснимият срив за руснака, който спечели само един гейм до края на мача и с 4:6 и във втората част загуби мача.

Всичко това съвсем логично ще доведе до огромен срив в точките на Рубльов, който все още държи шестата позиция в ранглистата, но при добро представяне на Хуберт Хуркач и Григор Димитров, и двамата ще могат да го задминат.