Рафаел Надал постигна още една победа след голямото си завръщане в тура, като успя да преодолее първия кръг на Мастърса в Рим.

Испанският 22-кратен шампион в Големия шлем мина през доста труден мач срещу белгиеца Зизу Бергс, като трябваше да прави и обрат - 4:6, 6:3, 6:4 за 2 часа и 54 минути игра.

В досегашните си участия на турнира Надал беше губил само веднъж първия си мач и днес беше близо до това, но отново показа характер.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

37-годишният испанец е 10-кратен шампион, но в интервюто след мача призна, че не е играл по най-добрия възможен начин.

Рафа имаше пробив аванс в първия сет, но след това допусна моментален рибрейк за 2:3, а при 4:4 отново беше пробит и загуби частта.

Във втория триумфира чрез ранен пробив и спасени брейкболи при 4:1 и 5:3. Третата част бе доста равностойна, като Надал проби за 2:1, а ключовият момент дойде при 3:2, когато обърна свой сервис гейм от 0:40. Там някъде световният №108 Бергс беше пречупен и нямаше шанс за връщане в мача.

Във втория кръг Надал го чака още по-труден тест, тъй като негов съперник е най-добрият поляк Хуберт Хуркач.