Рафаел Надал спечели десетата си юбилейна титла на Мастърса в Рим след пореден епизод от епичното му съперничество срещу Новак Джокович.

Краля на Клея триумфира на тазгодишния финал със 7:5, 1:6, 6:3 след два часа и 50 минути плюс много здрава битка пред 2500 души на централния корт.

Това беше общо шести финал между тези двамата титани в Рим и четвърти триумф за испанеца, като последният от тях бе през 2019-а.

Класата на най-добрия играч на червено отново си каза думата, както и умората на сърбина, който във вчерашния ден трябваше да играе два тежки мача, като в същото време Рафа игра един.

Днес Матадора измъкна първия сет, беше разгромен във втория, но в третия бе по-добрият играч и си заслужи триумфа. Така триумфира в четвърти пореден финал на клей срещу Джокович.

В първия сет двамата си размениха по един ранен пробив, а при 3:3 испанецът пропусна да поведе в резултата на сервис на съперника. Въпреки това при 5:5 го направи и след това затвърди пробива, за да вземе първия сет.

Във втория Джокович бе господар на корта и даде само един гейм на съперника - при 1:1. След това показа супер увереност и с третия си сетбол изравни сетовете.

Заключителната част вървеше гейм за гейм, а при 2:2 Джокович изпусна две възможности да поведе. Вместо това допусна пробив на нула. При 5:2 в своя полза Рафа изпусна мачбол, но след това на свой сервис успешно затвори двубоя.

Матадора бе по-успешен във вкарването на първи сервис, при печелившите удари и в повечето важни статистически компоненти. Това е втората му титла на клей през тази година след тази в Барселона и той изглежда повече от готов да защити трофея си на "Ролан Гарос".