След като вчера водачът в схемата на Sofia Open 2020 Денис Шаповалов (Канада) отпадна от турнира, днес съдбата му последва и Феликс Оже-Алиасим. Поставният под №2 сънародник на Шаповалов бе елиминиран от Салваторе Карузо (Италия), който на старта в столицата ни отстрани Димитър Кузманов.

Днес италианецът, който е №82 в световната ранглиста, изхвърли Оже-Алиасим в два сета за час и четиридесет минути тенис - 6:4, 6:4. Карузо отрази и шестте възможности за пробив на съперника си, като от своя страна поведе с 1-0 след пробив в седмия гейм на първия сет. Той показа солидна игра на първи сервис, печелейки 24 от 31 възможни точки, а във втория сет проби за 3:2, след което не допусна обрат и за първи път този сезон ще играе четвъртфинал на турнир от календара на ATP. Във втория сет Оже-Алиасим пропусна четири брейкбола.

В четвъртфиналите ще играе и друг италианец - младата надежда Яник Синер. 19-годишният талант победи с 6:3, 6:4 Марк-Андреа Хюслер (Швейцария), a след победа в два сета напред продължава и №3 в схемата - Алекс Де Минор. Австралиецът победи руския квалификант Аслан Карацев с 6:4 и 7:5(5).

В последната среща за деня Ришар Гаске от Франция допълни четвъртфиналната фаза, след като победи Йонаш Фройтешек (Чехия) с 6:4, 6:2.

В последната осмица попаднаха само трима поставени, а ето и как изглеждат четвъртфиналите:

Раду Албот (Молдова) - №5 Адриан Манарино (Франция)

№3 Алекс Де Минор (Австралия) - Яник Синер (Италия)