Новак Джокович бе спасен от дъжда над Рим, когато изоставаше със сет и гейм с пробив във втория срещу Стефанос Циципас на четвъртфиналите от Мастърс надпреварата.

Световният №1 отдъхна и без съмнение е събрал сила и концентрация за ответен удар днес, когато в 12 часа ще излезе пак на корта срещу игралия много силно в петък вечер грък.

Циципас проби още в първия гейм от мача, после удари отново на подаването на Ноле за 4:1 в първия сет, а сърбинът успя да върне само един от двата пробива и загуби с 4:6 откриващата част.

Тя продължи 51 минути с много дълги разигравания и чести погледи към небето, в очакване дали мрачните облаци над "Форо Италико" ще се превърнат в капки дъжд.

Вторият сет тръгна пак в полза на Стефанос, който проби за 2:1 и точно тогава Юпитер, римският Бог на дъжда, реши, че е време всичко да приключи за петъчната вечер.

Днес битката продължава, а победителят ще играе по-късно тази вечер (около 19,30 ч) срещу Андрей Рубльов или Лоренцо Сонего, които стартират също в 12 ч техния четвъртфинал.

Другата полуфинална двойка вече е оформена и от 15 ч Райли Опелка ще опита да спре Рафаел Надал за място на финала.

При жените двата полуфинала са Ига Швьонтек - Елина Свитолина и Каролина Плишкова - Петра Мартич. Мачовете започват в 13 часа днес.