Елина Свитолина получи трета поредна, но и последна възможност да не поздрави съперничката си на мрежата след мача си на "Ролан Гарос".

На четвъртфиналите тя бе отстранена от шампионката на Australian Open Арина Сабаленка след 4:6, 4:6 и общо час и 38 минути игра.

Подобно на мачовете с рускините Анна Блинкова и Дария Касаткина, Свитолина отново не поздрави съперничката си заради нейната националност.

След последната точка родената в Беларус тенисистка я изчака, но Свитолина я подмина и отиде директно да стисне ръката на съдията на стола. Това й донесе освирквания от трибуните, въпреки че е съпруга на местния любимец Гаел Монфис.

Все пак достигането на Свитолина до четвъртфинала е огромно постижение, тъй като тя роди първото си дете през октомври и наскоро се завърна в големия тенис. Днешният четвъртфинал беше нейният осми в Големия шлем, като тя още не е достигала до финален мач.

Световната №2 постигна късен пробив в първия сет, а във втория обърна резултата от 0:2 след ранен пробив за съперничката.

За Сабаленка достигнатият полуфинал е пети, но първи на "Ролан Гарос". Нейна съперничка ще е чехкинята Каролина Мухова.