Действащият олимпийски шампион Александър Зверев взе нова победа и продължава защитата на титлата си, спечелена в Токио преди три години. Германецът се класира за третия кръг на турнира в Париж благодарение на победа в два сета срещу Томаш Махач (Чехия) - 6:3 и 7:5.

Така Зверев взе реванш от Махач за загубата, която допусна на смесени двойки в понеделник, когато в тандем с Лаура Зигемунд отстъпиха на чеха и сънародничката му Катерина Синякова.

Германската звезда направи четири пробива и девет аса по пътя към успеха, а в осминафиналите го очаква Алексей Попирин (Австралия).

Той отстрани старото куче Стан Вавринка от Швейцария, също в два сета - 6:4 и 7:5. Така Станимал, който през 2008 в Пeкин стана шампион на двойки заедно с Роджър Федерер, се сбогува с Игрите в по всяка вероятност последното си участие на Олимпиада. Ветеранът с три титли от Големия шлем вече е на 39 години.

Феликс Оже-Алиасим (Канада) постигна лесна победа за само 64 минути - 6:0 и 6:1 над Максимилиан Мартерер (Германия) и ще играе с някой измежду Даниил Медведев (Русия) и Себастиан Офнер (Австрия).

Тейлър Фриц също е в следващия кръг, но след оспорван двубой - 6:7(3), 6:3 и 6:2 срещу Джак Дрейпър (Великобритания) и в място за четвъртфиналите ще играе с Лоренцо Музети.

Италианецът победи Мариано Навоне (Аржентина) със 7:6(2) и 6:3.

Така Фриц и Музети ще се срещнат отново, след като наскоро играха в четвъртфиналите на "Уимбълдън". Тогава Музети спечели в пет сета, но после отпадна от Новак Джокович вп олуфиналите.