Стефанос Циципас изхвърли стария си неприятел Даниил Медведев от Nitto ATP Finals в Торино, след като го победи с 6:3, 6:7, 7:6.

Гръцкият ас обърна резултата в третият сет от 3:5, когато изглеждаше, че руснакът е на път спокойно да затвори мача. Шоуто се проточи отвъд полунощ наше време, след като продължи над 2 часа и 20 минути.

Циципас спечели четвърта победа в 11 срещи срещу човека, с когото очевидно продължава да не е в добри отношения. Хладните им поздрави преди и след двубоя напомниха старата им вражда, която започна преди 5 години в Маями. Тогава едва не се сбиха край корта.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА, КАКТО И ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО НА АЛКАРАС КАТО №1 НА ГОДИНАТА>>>

Циципас чака петъчната си среща с друг руснак - Андрей Рубльов, с когото имат еднакъв баланс - победа и загуба в "червената" група. Който спечели утре отива на полуфинал. Загубилият отпада.

Там вече е Новак Джокович от тази група, а от другата сигурен полуфиналист е Каспер Рууд.

Норвежецът днес среща в мач без значение отпадналия Рафа Надал, но късната среща в Торино - Феликс Оже-Алиасим срещу Тейлър Фриц, също е пряк "плейоф" за място на четвъртфинала.

Вечерта бе паметна и за контузения испанец Карлос Алкарас, който не играе на турнира. Но на корта преди шоуто Циципас - Медведев получи приза за №1 в края на 2022-ра, след като вече стана ясно, че не може да бъде задминат в ранглистата преди януари.

Карлитос е най-младият и единствен тийнейджър с такова постижение в историята.