Карлос Алкарас показа страхотен тенис и не даде никакъв шанс на Стефанос Циципас в четвъртфинала на "Ролан Гарос", очакван с най-голям интерес. Испанският номер едно в света победи с 6:2, 6:1, 7:6 за 2 часа и 13 минути на централния корт в Париж.

А срещу него не бе кой да е. Циципас е №5 в ранглистата и е един от най-силните играчи на клей в целия тур. И считан за един от фаворитите за титлата.

Но срещу този Алкарас, който вилнееше в парижката вечер като Рафа Надал от най-добрите му години, Стефанос нямаше шанс. Да, говорим за съвсем млад, 20-годишен тенисист, който за първи път ще е на полуфинал в този турнир, но това бе мач в стила на 14-кратния шампион на "Ролан Гарос" и негов идол.

Първият сет бе взет за 32 минути, като в него Алкарас спечели 93% от точките на първи сервис, направи само 4 непредизвикани грешки в осемте гейма и изглеждаше недосегаем. Картината не се промени особено и нататък.

А Циципас изглеждаше напълно безпомощен и се изнерви, викайки и жестикулирайки към щаба си, воден от татко му.

Публиката опита да вдигне гърка за съпротива и скандираше името му, но Карлитос нямаше намерение да отпуска "примката".

Чак при 3:5 в третия сет Стефанос успя да пробие, след това някак удържа гейма на свое подаване, спасявайки три мачбола, за да изравни за 5:5.  И да направи донякъде финалните моменти от срещата интересни.

Но в тайбрека отново испанската фурия се развилня и не му остави шанс - 7-5.

Алкарас ще играе на полуфинал срещу Новак Джокович, което ще е втора среща на двамата. Първата бе спечелена от испанеца преди година на Мастърс турнира в Мадрид.

Сърбинът знае, че ако спечели титлата в Париж, ще е отново на върха в ранглистата. А най-сериозното препятствие по пътя към това е именно полуфиналният сблъсък с този невероятен младеж.