Монтана победи шампиона Марек с 3:2 гейма в инфарктен мач. По този начин възпитаниците на треньора Северин Димитров продължават да нямат загуба в зала „Огоста” през този сезон. Целият баскетболен тим на Монтана, който е на крачка от класиране за финалния турнир за Купата на България, дойде да подкрепя домакините. В агитката буе и националката Димана Макариева, която играе в Италия. След края на мача пък кметът Златко Живков отиде да поздрави волейболистите. Срещата започна добре за Монтана, които водеха почти през цялото време  на първия гейм, за да го затворят накрая с 26:24. Вторият бе за гостите от Марек. Най-интересна бе третата част, в която първо Монтана поведе, а след това Марек дръпна напред с 3 точки разлика 17:14. Домакините обаче направиха успешна серия от 6 последователни точки. Изнервени от негативния резултат Тодор Вълов и Златан Йорданов влязоха в пререкание със съдията Чавдар Марев, а след това и с волейболистите на Монтана. Наложи се треньорът Найден Найденов да влиза на игрището и да укротява страстите. Реферът обаче реши да не показа жълт картон. В четвъртия гейм Монтана не оказа съпротива, но успя да спечели тайбрека с 15:12.