Волейболният ЦСКА няма да може да разчита на титулярния си разпределител Георги Сеганов в дербито с Левски утре, научи Гонг. Червените са домакини на сините от 18 часа в зала „Васил Симов” във втория мач от ¼-финалните плейофи. Момчетата на Александър Попов измъкнаха успеха снощи като гости с 3:2 гейма, поведоха в серията с 1:0 победи, а се играе до два успеха от три възможни мача. Снощи обаче във втория гейм плеймейкърът на ЦСКА Георги Сеганов се контузи и принудително бе заменен от едва 15-годишния Илия Николов. Момчето се справи добре на полето, отърси се от неочакваното си включване и след бързо виграване с останалите, помогна на своите да вземат победата след тайбрек. Пред Гонг треньорът Александър Попов обяви, че утре тимът му няма да може да разчита на Сеганов. Наставникът сподели, че разпределител отново ще бъде Илия Николов, а ще бъде взет в групата и още един волейболист на този пост от червената школа. Треньорът на Левски волей Стоян Стоев бе категоричен пред Гонг, че най-резултатният играч на сините Симеон Александров отново ще бъде на линия. По време на турнира за Купата на България в Габрово той извади глезен, но въпреки това и снощи игра и стана най-полезен с 25 точки. Стоев каза, че Александров ще играе срещу ЦСКА утре, че няма други здравословни проблеми и отново се оплака от съдийството в тайбрека в първия ¼-финал. Другите ¼-финални плейофи утре са: Пирин Балканстрой – КВК Габрово от 17:30 часа в зала „Септември” в Разлог (Габрово води с 1:0 победи след 3:0 гейма вчера) Арда – Марек Юнион Ивкони от 18 часа в зала „Арпезос ” в Кърджали (дупничани взеха първата среща с 3:0 гейма) Нефтохимик 2010 – Монтана от 18 часа в зала „Младост” в Бургас (играчите на Даниел Пеев от Нефтохимик победиха с 3:1 гейма и се нуждаят от един успех, за да отидат на ½-финал)